Європейські інновації в освіті: обмін досвідом

Image

Admin

12 Квітня 2019

Головні

Учасниками міжнародного культурно-просвітницького проекту «Європа – наш спільний дім» стали викладачі Бердянського державного педагогічного університету (професор Греб М.М., доценти Несторенко Т.П., Пащенко І.М., Фролова О.В.), яким пощастило ознайомитися з мовою, культурою Польщі та інших країн Європи, історією створення Європейського Союзу, особливостями європейських систем освіти.

Марія Греб та Ольга Фролова у рамках проекту завершили міжнародне науково-педагогічне стажування «Інноваційні технології в освіті»  обсягом 180 годин. Стажування передбачало дистанційну роботу, яка тривала з 17 грудня 2018 року по 30 березня 2019 року, та очну частину – з 25 березня по 31 березня 2019 року в Wyższa Szkoła Techniczna  (м. Катовіце, Польща).

Під час дистанційної частини стажування викладачі вивчали організаційну структуру Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, ознайомилися з програмами підготовки фахівців та матеріалами навчально-методичного забезпечення освітнього процесу цього вишу.

Під час очної форми навчання науковці ознайомилися із презентацією університету Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Особливу увагу було приділено вивченню особливостей освітнього процесу, матеріально-технічній, інформаційній базі різних спеціальностей.

Викладачі нашого університету підготували та представили наукову роботу на Міжнародній конференції «Сучасні інноваційні та інформаційні технології в розвитку суспільства», що проходила 25–26 березня 2019 року в м. Катовіце. Крім того, українських науковців запросили стати модераторами секційних засідань на конференції з обговорення актуальних питань науки та освіти.

Приємним бонусом програми було те, що під час очного етапу стажування була можливість побувати в 4 країнах Євросоюзу – Польщі, Чехії, Франції та Німеччині, де відбулося знайомство з історією, мовою та культурою Польщі та інших країн Європи, особливостями системи освіти, адже мета співробітництва Бердянського державного педагогічного університету та Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach – формування активної громадської позиції, спрямованої на встановлення в Україні європейських стандартів життя та освіти.

Науковці взяли участь у роботі науково-методичного семінару «Наука і практика в системі освіти країн Європейського Союзу», який відбувся 30 березня 2019 року, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji (м. Ополе, Польща).

Багатовекторність такого наукового стажування, участь у конференціях, публікація у колективній монографії закордоном роблять таку форму підвищення кваліфікації ефективною та дієвою у плані розвитку професійної майстерності викладача вищої школи, позитивно впливає на якість викладання навчальних дисциплін та розширює горизонти наукової діяльності українських педагогів.

 

За інформацією завідувача
кафедри української мови та славістики
Марії Греб

Б014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

Б014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

Гостьова лекція: Формування менеджменту в закладах позашкільної освіти

30 квітня 2025 року на запрошення завідувачки кафедри професійної освіти…

2 Травня 2025

Детальніше

Сталий розвиток

Цінності

Наука

Сталий розвиток

Цінності

Наука

Підтримка ментального здоров’я переміщених дослідників: вебінари БДПУ в межах ініціативи EURAXESS

Бердянський державний педагогічний університет продовжує впроваджувати ініціативи із підтримки ментального…

2 Травня 2025

Детальніше

Вебінари

Гуртки

Тренінг

Вебінари

Гуртки

Тренінг

Майстер-класи від здобувачок вищої освіти на Тижні психології: натхнення, професіоналізм, практика

У межах Тижня психології, присвяченого Всеукраїнському дню психолога, здобувачки вищої…

2 Травня 2025

Детальніше

Цінності

Викладачі

Сталий розвиток

Цінності

Викладачі

Сталий розвиток

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше