Якісний показник партнерства викладача та студентів-хореографів у науковій діяльності: звіт роботи наукового гуртка

Image

Admin

27 Грудня 2023

Головні
БДПУ
Наука
Освіта
ФППОМ

Наприкінці кожного року підводяться підсумки роботи студентського наукового гуртка «Здобутки, проблеми та перспективи роботи дитячих хореографічних колективів», якій більш ніж 10 років функціонує під керівництвом доцентки, Заслуженої працівниці культури України, керівниці-методиста  танцювального гуртка ЦДЮТ м. Бердянська Олени Мартиненко.

Науковий гурток працює в межах комплексної теми кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ «Теоретико-методологічні аспекти фахової підготовки вчителів мистецьких дисциплін: здобутки, проблеми та перспективи», затвердженої на 2020-2024 н.р.

Основний акцент в 2023 році було зроблено на вивчення досвіду роботи керівників хореографічних колективів в умовах воєнного стану в Україні, визначення та практичну апробацію форм та методів онлайн хореографічного навчання, розповсюдження результативного досвіду через виступи на наукових конференціях та семінарах-практикумах, публікацію наукових статей та тез.

У складі гуртка перебувають здобувачі І та ІІ рівнів вищої освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія).

Результатами роботи наукового гуртка за 2023 рік стали: публікації трьох статей у збірці статей «Хореографічна культура – мистецькі виміри: збірник статей», випуск 14, ЛНУ імені Івана Франка (Катерина Піліпішина «Сучасні підходи до проведення хореографічних занять у системі позашкільної освіти»; Анна Швидка «Маркетинг культури і освіти України»; Вікторія Бичкова «Роль батьківських позицій в успішному навчанні дітей хореографії»); публікації тез доповідей на міжнародних, всеукраїнських та університетській наукових конференціях: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Феномен культурної травми в українському та світовому хореографічному мистецтві»(Київ,21 квітня 2023 р.) – Єлизавета Герасименко «Культурний фронт України: академічний фольклорно-хореографічний ансамбль «Славутич»; матеріали і тези ІХ Міжнародної конференції молодих учених та студентів (Одеса 20-21 жовтня 2023 р.) – Катерина Піліпішина «Використання навичок softskills в професійній», Аліна Полюхіна «Інтегративний підхід у навчанні дітей хореографії»; матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 5-6 червня 2023 р.) – Анна Швидка «Синтез мистецтв як один з векторів розвитку ансамблів сучасного танцю»; Валерія Бринкевич «Особливість роботи з батьківським колективом у позашкільному закладі». Взбірнику тез наукових доповідей здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 16 травня 2023 року також було опубліковано тези учасників наукового гуртка: Яна Левченко «Особливості організації гурткової роботи у закладах позашкільної освіти», Кристина Тюріна «Впровадження методів танцювальної терапії в зміст роботи дитячих хореографічних колективів»Вероніка Назаренко «Специфіка роботи керівника дитячого хореографічного колективу з батьками».

Плідна співпраця учасників наукового гуртка з Центром дитячої та юнацької творчості, який є своєрідною лабораторією для впровадження певних експериментів здобувачів вищої освіти, також була окреслена в певних публікаціях. Так, в матеріалах педагогів Центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої по опрацюванню проблемної теми  «Підвищення якості освітніх послуг в закладі позашкільної освіти» було опубліковано дві статті: Валерія Бринкевич «Особливість роботи з батьківським колективом у закладі позашкільної освіти», Ксенія Марфіян «Підготовка майбутніх хореографів до роботи з дітьми: методичний аспект навчання обертів».

Члени наукового гуртка активно іміджують спеціальність «Хореографія» та Бердянський державний педагогічний університет на наукових конференціях:http://surl.li/oqovg,http://surl.li/oqovw,http://surl.li/oqowk,http://surl.li/oqowt .

Сертифікати представлені на сторінці кафедри: http://surl.li/eoyvc .

Повний звіт роботи наукового гуртка представлено на сторінці кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін http://surl.li/oqous.

Отже, плідна співпраця викладача та здобувачів вищої освіти, зацікавленість обох сторін професійно-науковою діяльністю, дає гарні результати наукової співпраці, допомагає іміджувати БДПУ як гарний плацдарм для якісного професійного старту майбутніх фахівців хореографічного профілю. 

За матеріалами доцентки кафедри ТМНМД

Олени Мартиненко

Студентське життя

Викладачі

Освітні технології

Студентське життя

Викладачі

Освітні технології

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

Наука

Ментальне здоров’я

Гендерна рівність

Наука

Ментальне здоров’я

Гендерна рівність

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

Викладачі

Співпраця

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Викладачі

Співпраця

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше