Українська минувщина: війни за ідентичність і незалежність

Image

Admin

7 Травня 2024

Головні
БДПУ
ГЕФ
Освіта

Участь у роботі наукових форумів відіграє ключову роль у розвитку науковця і наукової спільноти загалом: дає можливість презентувати свої дослідження та отримати зворотний зв’язок від колег, сприяє обміну ідеями та досвідом, дозволяє ознайомитися з новітніми тенденціями та дослідницькими роботами у своїй галузі, допомагає розширити свої знання та поглибити розуміння проблем, вдосконалює навички публічних виступів та презентацій, що є важливим для успішного обговорення результатів досліджень зі співробітниками та громадськістю.

Такі форми співробітництва створюють можливості для науковців з усього світу обмінятися ідеями та започаткувати нові проекти для майбутніх спільних наукових досліджень, що сприяє розвитку мережевих зв’язків та підтримує наукову спільноту. Участь у наукових конференціях є важливим елементом наукової кар’єри кожного дослідника.

Саме тому 25 квітня 2024 року викладачі, аспіранти та магістрантка кафедри історії та філософії гуманітарно-економічного факультету БДПУ взяли участь у ХІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених із міжнародною участю «Українська минувщина: війни за ідентичність і незалежність», організованій факультетом суспільно-гуманітарних наук Київського столичного університету ім. Б. Грінченка. Науковці працювали в складі двох тематичних секцій: «Державотворчі процеси на українських землях: військово-політичний та соціально-економічний вимір. Становлення української політичної нації: етапи, боротьба: сучасний стан. Історична пам’ять українського народу у часі та просторі» та «Роль особистості у націєтворчих та державотворчих процесах. Українська культура в імперську, радянську та пострадянську добу».

Кафедру на конференції представили: кандидати історичних наук Федорик Юрій і Антощак Марина; асистент кафедри Кіосов Дмитро; аспіранти: Короткий Олексій, Малініна Анна й Сорокотяг Вікторія; здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Яковець Ольга. Учасники конференції представили широке коло своїх наукових інтересів: «Колективна пам’ять та національна ідентичність», «Кримське ханство від утворення до першої російської окупації», «Регіональна специфіка практики ув’язнення в українських губерніях в ХІХ ст.», «Консульські установи Південної України другої половини ХІХ ст. та проблеми міграції», «Становлення української ідентичності на прикладі Холмщни та Підляшшя в другій половині ХІХ – початку ХХ ст.», «Наслідки впливу екзогенних факторів на сферу комунального господарства Катеринослава (1919–1921)», «Дозвілля міст-портів Північного Приазов’я наприкінці ХІХ ст.».

Особливу цікавість в аудиторії викликали доповіді Юрія Федорика: «Становлення української ідентичності на прикладі Холмщини та Підляшшя в другій половині ХІХ – початку ХХ ст.» та Ольги Яковець: «Кримське ханство від утворення до першої російської окупації».

Усі бажаючі мали можливість доєднатися до пленарного засідання й послухати доповіді закордонних спікерів. Найцікавішими виявилися виступи Натаніеля Найта на тему: «Обличчя Гетьманщини: нещодавно відкриті етнографічні зображення представників українського суспільства початку XVIII ст.» та Ентоні Шпільмана – «Можливі шляхи запобігання страждань дітей під час війни», що є дуже актуальною в сьогоднішніх українських реаліях. 

Всі учасники конференції отримали іменні сертифікати.

Яковець Ольга,

здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти

Гуманітарно-економічного факультету

Кафедри історії та філософії БДПУ

Студентське життя

Сталий розвиток

Освітні технології

Студентське життя

Сталий розвиток

Освітні технології

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

Гендерна рівність

ARSDOCENDI

Наука

Гендерна рівність

ARSDOCENDI

Наука

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

М016 Спеціальна освіта

Співпраця

Гостьові лекції

М016 Спеціальна освіта

Співпраця

Гостьові лекції

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше