Мистецтво маленьких кроків: як втілювати проєкти, коли у тебе з ресурсів – лише ідея

Image

Vlad Nedilko,

17 Жовтня 2024

Архів
ФДССО

У сучасному світі навіть невеликі ідеї можуть вирости у великі проєкти за допомогою правильних підходів і підтримки. Для студентів «Школи лідерства 2024», яку організувала кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ, відбулася зустріч на тему «Мистецтво маленьких кроків: як втілювати проєкти, коли у тебе з ресурсів – лише ідея». Спікеркою заходу стала Ірина Соколова – волонтерка, двічі переселенка, засновниця студії анімації в Миргороді, дизайнерка, викладачка хенд-мейду та власниця брендів «Панські витребеньки» та «ozhyvy».

Кураторкою «Школи лідерства» виступила Алла Мельничук, асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ, яка підтримала захід і допомогла студентам отримати унікальний досвід від спілкування з пані Іриною.

Під час зустрічі пані Ірина поділилася своїм особистим досвідом подачі заявок на грантову підтримку, отримання грантових коштів та взаємодії з різними організаціями. Вона наголосила на тому, що зараз в Україні відкриваються нові можливості для тих, хто хоче розвивати власні бізнеси або соціальні проєкти. Основна порада, яку дала спікерка: шукати не тільки ресурси, але й людей, з якими можна обговорювати ідеї. За її словами, важливо спілкуватися не лише про труднощі, а й про можливості, що відкриваються.

Одна з ключових ідей зустрічі – не боятися невдач. Пані Ірина зазначила, що «Якщо не вдалося з першого разу – спробуй ще». Саме ця думка стала важливою для багатьох учасників.

Учасники заходу окрім корисного спілкування також отримали посилання на сайти організацій, які зараз оголошують конкурси на гранти, а також на агрегатори ресурсів, де можна знайти нові можливості для розвитку ідей та стартапів.

Відгуки учасників

Ірина Калина, здобувачка БДПУ та вчителька початкових класів, відзначила важливість подолання страху перед невдачами:

«Мене зацікавила фраза, яка прозвучала на зустрічі: “Якщо не вдалося, то спробуй ще”. Це був мій бар’єр. Я думала, що якщо не вдалося щось, то значить не варто пробувати. Але приклад пані Ірини дуже надихнув. Тепер я не боюся втілювати в життя свої ідеї. Дякую за ваш приклад, яким можу надихатися».

Олеся Коваленко, здобувачка БДПУ поділилася своїми враженнями:

«Дякую організаторам Школи лідерства за такий чудовий захід, а окремо пані Ірині за те, що вона так легко розповіла про гранти. Раніше я сприймала це як щось складне і нереальне. Але тепер хочу спробувати. Мені цікаво дослідити цей процес і дізнатися, як він працює. Дякую за натхнення і впевненість у собі, яку я отримала».

Отже,зустріч з Іриною Соколовою стала для студентів джерелом не лише корисної інформації, але й натхнення для реалізації власних проєктів. Важливо пам’ятати, що великі досягнення починаються з маленьких кроків. І саме таке мислення допоможе втілити будь-яку ідею в реальність.

Реєстрація на подальші заходи Школи лідерства за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1sQgK9nHXf_AjQ3I8yW5qBDjuxTILsn2CXsEezNIfnUA/edit?chromeless=1

Розвиток лідерських якостей студентів/студенток відбувається на виконання цілей сталого розвитку (ціль 8. Гідна праця та економічне зростання, ціль 10. Скорочення нерівності ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку)

Заходи реалізуються в рамках проєкту “Підтримка дітей та молоді шляхом зміцнення потенціалу низових ініціатив швидкого реагування в Україні – фаза ІІ”, що реалізує громадська організація Асоціація Української Миротворчої Школи за фінансової підтримки Terre des Hommes Germany.

За матеріалами

кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти

Б231 Соціальна робота та соціальна педагогіка

Сталий розвиток

Цінності

Б231 Соціальна робота та соціальна педагогіка

Сталий розвиток

Цінності

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

ARSDOCENDI

Наука

Підвищення кваліфікації

ARSDOCENDI

Наука

Підвищення кваліфікації

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

М016 Спеціальна освіта

Викладачі

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

М016 Спеціальна освіта

Викладачі

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше