Участь викладачів БДПУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психолінгвістичний та нейролінгвістичний підходи в логопедії: міждисциплінарний діалог»

Image

Admin

4 Квітня 2025

Головні,
Кафедра прикладної психології та логопедії,
Факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (ФДССО)
Б016 Логопедія. Спеціальна психологія
Викладачі
Конференції
Наука
Наукові заходи

31 березня 2025 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолінгвістичний та нейролінгвістичний підходи в логопедії: міждисциплінарний діалог», приурочена до 90-річчя з дня народження видатної української науковиці, доктора педагогічних наук, професорки, члена-кореспондентки НАПН України Євгенії Федорівни Соботович. Захід було організовано спільно Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

До участі у конференції долучилися викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ), які виступили з науковими доповідями, присвяченими актуальним напрямам логопедичної науки та практики в контексті міждисциплінарного підходу.

Пленарне засідання відкрила доцентка Євгенія Линдіна, декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ, спільно з Олександром Козинцем, доцентом кафедри логопедії та логопсихології УДУ імені Михайла Драгоманова з доповіддю «Євгенія Федорівна Соботович: життя з присвятою логопедії», у якій було висвітлено науковий спадок професорки Соботович, її роль у становленні української логопедії та значення її вчення для сучасної логопедичної спільноти.
Під час секційних засідань викладачі БДПУ представили низку наукових напрацювань: к.пед.н. Аліна Синиця — «Логопедичний супровід у сучасному науковому дискурсі»; доцентка Ганна Лопатіна — «Трансформація підготовки логопедів в умовах інклюзивної освіти: міжнародний та міждисциплінарний аспекти»; старша викладачка Інна Самойленко — «Психолінгвістичний аспект формування міркувань у зв’язному мовленні старших дошкільників із загальним недорозвитком мовлення третього рівня».

Професорка кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Світлана Федоренко модерувала установчі збори громадської організації «Асоціація логопедів-науковців і практиків України», яка відбулася в межах конференції.

Загалом у конференції взяли участь 599 учасників з 20 областей України, серед яких 23 доктори наук, професори, 72 кандидати наук, представники 26 закладів вищої освіти. У доповідях були окреслені найактуальніші виклики сучасної логопедії, що стосуються психо- та нейролінгвістичних підходів у діагностиці, корекції та профілактиці мовленнєвих порушень.

Участь науковців БДПУ в такому представницькому заході є свідченням активної інтеграції університету у загальноукраїнський та міжнародний академічний простір, збагачення вітчизняної логопедії новими ідеями та підходами, а також визнання вагомого внеску науковців факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у розвиток спеціальної педагогіки.

За матеріалами факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

Сталий розвиток

Наука

Сталий розвиток

Наука

Зустріч із Президентом Наукового товариства ім. Т. Шевченка в США

31 березня 2025 року співзасновник ініціативи «Українська наукова діаспора», професор…

4 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Гостьові лекції

Гостьова лекція «Міміко-жестове мовлення як альтернативний засіб спілкування»

1 квітня 2025 року відбулася гостьова лекція для здобувачів першого…

4 Квітня 2025

Детальніше

Б014 Біологія та здоров’я людини. Фізична реабілітація

Б017 Фізична культура і спорт

Академічна доброчесність

Б014 Біологія та здоров’я людини. Фізична реабілітація

Б017 Фізична культура і спорт

Академічна доброчесність

Академічна доброчесність: обов'язок чи вибір?  Студентські аргументи та дискусія в жвавих дебатах

3 квітня 2025 року для здобувачів вищої освіти факультету фізичного…

4 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Гостьові лекції

Гостьова лекція з логопедії

В умовах сьогодення, коли кількість випадків афазії зростає через наслідки…

4 Квітня 2025

Детальніше