Правопросвітницький захід до Дня Європи

Image

Admin

11 Травня 2025

Б081 Право,
Кафедра правознавства,
М081 Право,
Соціально-гуманітарний факультет (СГФ),
Юридична клініка

День Європи – свято, що відзначається 9 травня в  Європейському Союзі та інших країнах – символ миру та єдності на Європейському континенті.

Цей день вперше було проголошено святом Радою Європи у 1964 році. Вже у 1985 році Європейські спільноти визнали День Європи святом у ЄС. Дату 9 травня було обрано не випадково, а щоб вшанувати внесок Роберта Шумана в євроінтеграцію. На засіданні в Мілані у червні 1985 року Європейська Рада затвердила День Європи як святковий. Європейський парламент визнав День Європи у 2008 році.

Свято Дня Європи є одним із символів Євросоюзу – прапор, валюта, євро, гімн та лозунг. Кожна країна має свої традиції святкування Дня Європи. Зазвичай євроінституції в Люксембурзі, Брюсселі та Страсбурзі проводять офіційні заходи з вшанування пам’яті Роберта Шумана та інших політиків, що об’єднали Європу після Другої світової війни.

В Україні День Європи почали святкувати ще у 2003 році. Враховуючи події Євромайдану та підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році, це свято набуло не просто символічного значення. У червні 2022 року Україна отримала кандидатський статус ЄС, з грудня 2023 року розпочато переговори щодо вступу України до ЄС. Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів  свою європейську ідентичність. І те, що ми сьогодні святкуємо День Європи разом із Європейським Союзом, дуже важливо, оскільки День Європи символізує прагнення до стабільності, демократії та безпеки.

З нагоди Дня Європи кафедра правознавства СГФ БДПУ, Юридична клініка БДПУ «Кворум» та ГО «Міць Азова»  провели правопросвітницький захід «Євроінтеграція: правовий вимір», спрямований на поширення знань про Європейський Союз,  євроінтеграцію в цілому, та України зокрема.  Захід мав формат інтелектуальної гри – брейн-рингу. Командам здобувачів (участь брали студенти-правники) «Азовська хвиля», «Право на Європу», «ЗаконоДавки»  були запропоновані блоки завдань, зміст яких розкриває історію створення ЄС, діяльність інституцій, функціонування права ЄС та інші.  Відзначимо активність та ґрунтовну підготовку всіх учасників, адже практично на всі запитання були надані правильні відповіді та досить вдало виконані «домашні завдання». Перемогу отримала команда студентів заочної форми навчання «ЗаконоДавки».

Представниця ГО «Міць Азова» Інна Комарова поділилася інформацією щодо співпраці Бердянської громади з європейськими інституціями, а саме з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та ПРООН. Зазначимо, що у листопаді 2024 року БДПУ підписав із  ГО « Міць Азова» меморандум про співпрацю, зокрема у сфері освіти і соціальної згуртованості громад.

Проведення таких заходів сприяє розвитку як загальних, так і професійних компетентностей у молоді, формуванню правової свідомості, критичного мислення та мотивації до подальшого пізнання Європи.

Тамара Макаренко, доцентка кафедри правознавства
(За матеріалами кафедри правознавства)

Волонтерство

Студентське життя

Волонтерство

Студентське життя

Майстерність допомагати: завершення навчального року у Школі волонтерів

Упродовж 2024–2025 навчального року на кафедрі соціальної роботи та інклюзивної…

27 Червня 2025

Детальніше

Навчання і практика студентів спеціальності «Право» на базі Юридичної клініки «Кворум» БДПУ

Навчальна функція ЮК «Кворум» БДПУ спрямована на поглиблення теоретичних знань…

27 Червня 2025

Детальніше

Освітні технології

Співпраця

Роботодавці

Освітні технології

Співпраця

Роботодавці

Найвища кар’єрна сходинка – це коли тобі кажуть “дякую”

В умовах соціальної невизначеності базою виробничої практики здобувачів другого (магістерського)…

25 Червня 2025

Детальніше

Педагогічна практика

Педагогічна практика

Вчитель мистецтва – творча особистість!

Попри тривалі повітряні тривоги, постійні обстріли та жахіття війни здобувачі…

25 Червня 2025

Детальніше