Запрошуємо всіх небайдужих долучитися та підтримати розвиток молодіжної культури, науки і спорту Запорізького регіону
Admin
19 Травня 2025
13 травня 2025 року в межах традиційного Фестивалю науки в Бердянському державному педагогічному університеті на кафедрі хореографії та фітнесу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини відбулися засідання студентського наукового об’єднання з питань хореографічного мистецтва «ChoreoPoint»та презентація роботи студентського наукового гуртка «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці».
Заходи проходили для викладачів та здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія), які відкрила кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри Юлія Тараненко, привітавши всіх присутніх із святом, відзначивши важливість наукової складової в підготовці сучасного хореографа, підкреслила, що танець сьогодні — не лише мистецтво руху, а й простір для досліджень, самопізнання та осмислення культурних процесів.
Модератором засідання студентського наукового об’єднання з питань хореографічного мистецтва «ChoreoPoint» виступила старша викладачка кафедри Наталя Кривунь, яка наголосила, що постійний зріст (професійний, особистісний, креативний) – це стосується і наукової складової мистецької діяльності.
Учасники зібрання представили результати своїх наукових досліджень, що охоплювали широкий спектр проблем хореографічного мистецтва:
Яскравим моментом заходу став науковий дебют першокурсниць спеціальності 024 Хореографія Марії Тараненко та Яни Сутко з темою «Фольклорні джерела українського танцю: трансформація традиційних ігор у контексті сучасної культури», де вони представили свої проєкти з ОК «Народознавство та хореографічний фольклор Укаїни».
Після презентацій досліджень відбулося голосування за найкращу студентську наукову доповідь шляхом заповнення Google-форми. Переможцями стали Дар’я Хоролець і Поліна Броваренко.
Засідання стало яскравим свідченням того, що хореографічне мистецтво в БДПУ розвивається не лише як творчий процес, а й як потужна наукова галузь, що формує нове покоління свідомих, дослідницько-орієнтованих митців. Усі представлені доповіді були змістовними, актуальними та викликали жваве обговорення серед учасників. Це ще раз доводить, що наука — не лише пошук істини, а й джерело натхнення, творчого зростання й глибшого розуміння власної професії.
Продовженням наукової зустрічі стала презентація роботи студентського наукового гуртка «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці», керівник – кандидатка педагогічних наук, доцентка Юлія Тараненко. Де всі присутні змогли побачити, щонауковий гурток є діючим та активно розвивається, об’єднуючи ініціативних і креативних студентів, які постійно перебувають у пошуку нових ідей, форм і підходів до сучасної хореографії. Учасники не лише займаються науковими дослідженнями, а й ведуть активну комунікацію. «Маємо сторінку гуртка в Instagram, де ділимося подіями, творчими напрацюваннями та досягненнями, а також ведемо журнал про танець «BERDYANSK DANCE PROJECT UNIVERSITY» у вигляді каналу в WhatsApp. Серед найближчих планів — розробка та подання до друку другої частини навчально-методичного зошиту із сучасного танцю, який стане продовженням вже створеного видання» – зазначає керівниця наукового гуртка Юлія Тараненко.
У межах презентації кожен гуртківець поділився своїми особистими досягненнями, результатами досліджень, участю в наукових конференціях та практичними напрацюваннями у сфері сучасної хореографії. Здобувачки 3 курсу спеціальності 024 Хореографія Христина Омельченко, Дар’я Хоролець, здобувачки 2 курсу спеціальності 024 Хореографія Валерія Мордвінова та Олександра Чаркіна розповідали про нові методики та техніки, які опанували, обговорювали актуальні тенденції, що зараз формують обличчя сучасного танцю. Таке середовище сприяє формуванню не лише професійних умінь, а й розкриттю особистісного потенціалу кожного учасника.
Гурток є простором для вільного обміну думками, колективного натхнення й генерації ідей, які мають реальне застосування в освітньому та мистецькому процесі та науковому просторі.
Завершальним і водночас несподівано цікавим етапом зустрічі стала творча робота учасників: створення на платформі Canva власної карти наукових досягнень і цілей. Завдання виявилося не лише корисним, а й дуже цікавим і мотивуючим. Така рефлексія дозволила поглянути на власний розвиток під новим кутом і ще раз переконатися: наука — це не тільки про факти й теорії, а й про себе, своє зростання і віру в результат.
Далі попереду ще декілька заходів у межках Фестивалю науки в БДПУ. Це тільки початок.
За матеріалами кафедри хореографії та фітнесу
Сучасна психологія активно використовує тренінговий формат для розвитку особистісних та…
19 Травня 2025
До Всесвітнього дня вишиванки кафедрою психології ФППОМ проведено воркшоп “Кольори…
19 Травня 2025
У межах Фестивалю науки в Бердянському державному педагогічному університеті, який…
19 Травня 2025
12 травня 2025 року в межах Фестивалю науки в Бердянському…
19 Травня 2025