Запрошуємо всіх небайдужих долучитися та підтримати розвиток молодіжної культури, науки і спорту Запорізького регіону
Admin
3 Січня 2013
Мені було дуже дивно, що Ви не знали, що Америка є країна волонтерів. І якщо Ви маєте мати будь яке враження Америки, ви повинні зрозуміти, що Америка є побудована на волонтерах – як би не волонтери, Америка мала б зовсім інший характер. Для нас це таке природне, як дихання! Отже, дозвольте мені поділитися з Вами декількома фактами!!
У минулому році 63.4 мільйонів дорослих американців безкорисливо працювали для потреб харитативних, наукових, мистецьких та різних інших цілей. Вони спільно подарували 8.1 мільярдів годин (які вартують приблизно $170 мільярдів доларів.) а це не враховує ще раз таке число людей, які працюють безкорисливо і не оголошують цього. Бачиться волонтерів на порядку деннім, куди б не пішов!
Можна б припускати, що тепер, коли економія Америки терпить від недостатків, що було б менше волонтерів але є навпаки. Недостаток в Америці розбуджує в людей вирозуміння. Іронічно, що ті, які потратили праці частіше дарують свій час і гроші для тих, хто є в потребі ніж ті, які працюють на роботах. Але дарують свій час великий відсоток народу.
Дітей вчать від малку, щоб були волонтерами. В багатьох середніх школах це не лиш вчать але цього від учнів вимагають. Вони на закінченні року не дістануть оцінок, якщо вони не подарували дану кількість годин на харитативні цілі! По школах роблять збірки харчів для безробітних, збирають гроші для неповносправних, закликають дітей посилати листи воякам, які є далеко від дому і тужать за Америкою. Згуртовують дітей збирати сміття по містах, щоб вони зрозуміли, що це їхня відповідальність тримати порядок. Прикладів не зрахував би, А вчать дітей не лиш в школах але в різних молодечих організаціях в яких можливості безконечні.
Дозвольте подати вам приклади різних праць волонтерів:
В галузі медицини:
Ті, які люблять тварин:
Ті, котрі люблять читати:
Ті, котрі люблять мистецький світ:
Ті, які цікавляться спортом:
Можна допомагати неповносправним:
Якщо вас хвилює занечищення нашого світу:
Якщо вас цікавить збереження закону:
Якщо ви хочете допомагати бідним:
Якщо вас цікавить праця з молоддю:
Якщо ви любите чистоту:
Якщо ви любите вчити:
Якщо хтось цікавиться політикою:
Це лиш малий список прикладів, де люди безкорисливо жертвують час, енергію, труд та гроші на щось, в що вони вірять!
А харитативні організації в Америці є залежними від волонтерів. Більшість із них без волунтерів би не існували!
Мільйони хартативних акцій щороку влаштовують заробіткові акції на свої цілі. Це вимагає тисячі волонтерів. Багато харитативних організацій не мають бюджету отже волонтери навіть провадять канцеляріями.
Багато студентів, які покінчили університети, поки починають власні карієри, дарують рік два, три, свого знання чи часу світові. Одні працюють з бідними в Америці, інші їдуть в далекі світи, де є біда (а таких є ДУЖЕ БАГАТО!)
Також, цікаво, що є багато професійних людей, які дарують своє знання та час і власний гріш для людей в державах світу, де є біда. Моя дентистка щороку їздить до Полудневої Америки на кілька тижнів, де вона лікує зуби бідним, нещасним людям. Вона не лиш там працює без жодної заплати але вона сама собі оплачує дорогу! Таких, як вона є дуже багато.
Часто цілі родини голосяться на безкорисливу працю. Батьки хочуть власним прикладом заохотити своїх дітей турбуватися бідними, нещасними людьми, або ходять цілою родиною чистити пляжі над морем, або побережжя рік… можливості тут безконечні!
Також важне те, що держава це дуже підтримує. Щороку, коли ми платимо державні податки можна подати суму грошей, чи список речей, які ми подарували на харитативні чи наукові цілі. І ця сума є звільнена від податку отже людям зручно давати, бо вони ці гроші і так змусять віддати і краще принести комусь добро, як просто віддати це державі на податки – що саме собою також не зле, бо якщо держава чесно користає з цих грошей – маємо гарні дороги, солідні послуги і так далі.
Громадська безкорислива послуга – це є підставова хариктеристична прикмета Америки!. В цей спосіб американці можуть віддячитися світові за всі благословення, якими користуються американські громадяни.
Статистику можна перечитати в газетах, журналах, на інтернеті… але мені важне те, що скоріше, чи пізніше більшість людей, яких я особисто знаю, в якийсь спосіб є волунтерами. І не треба далеко йти… дам за приклад моїх власних дітей, які взагалі не є тут виїмковими. Донька багато років була виховницею при Пласті а також дуже часто допомагала при різних збірках для людей в потребі а нині з власними дітьми часто допомагає дитячій лікарні у своєму місті. Син, коли був студентом, що дня ходив до місцевої американської школи біля свого університету, і зустрічався з дітьми, які потребували допомоги з навчанням математики. Нині він підучує студентів університету а також дарує свій час молодечій організації Пласту, допомагає при суботній школі українознавства, де ходять його діти та допомагає при українському музеєві. Це все робиться після довгого робочого дня і за цю громадську працю йому ніхто не платить. А ще одна моя донька, коли була ученицею в середній школі, три рази в тижні ходила до старечого дому, просто, щоб зі самітними старенькими американцями говорити, щоб вони не почували себе Богом і людьми забутими. Нині вона вчить в школі, де є 650 учнів. І вона провадить організацією, де 270 із цих учнів належать до шкільної організації, яка турбується бідними і вони продовж року збирають 4 тони харчів для бездомних, збирають іграшки для бідних дітей, влаштовують прийняття для дітей неповносправних, щоп’ятниці збирають гроші на потреби бідних людей, на День Подяки роблять прийняття для бідних родин, чотири рази до року роблять продажу власного печива, щоб призбирати гроші на потреби Червоного Хреста, возять своїх учнів до кухні, яка годує бездомних і ці учні подають бездомним їсти, учні шукають в громаді людей, які готові здавати кров (зрозуміло, що безкоштовно), на що переважно знаходять понад 100 жертводавців, та ходять з колядою до лікарень, щоб розрадити хворих і т. д.
Зять моєї сестри дарує час при швидкій допомозі і щотижня цілу ніч є на дижурі при амбулянсі. Знайома моя читає сліпим. Інша знайома щотижня відвідує хворих по лікарнях. Син моєї сестри помагає чистити ріку. А це лиш дуже мало прикладів з мого власного життя – як би так було більше часу, я могла б заповнити повні сторінки ще більше прикладами. А це є приклади буденного життя. Що бачимо в часі криз є просто будуюче.
А ще на кінець мушу сказати, що я це написала на скору руку, отже прошу не аналізувати кожної помилки у моїх висловах чи друкарських «чортиках»….
Ксеня Гапій,
завідувачка канцелярією церкви св. Івана Хрестителя в Нюарку
2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, яка є…
3 Квітня 2025
Науковиці Бердянського державного педагогічного університету проректорка з наукової роботи Яна Сичікова…
3 Квітня 2025
Науково-дослідна частина Бердянського державного педагогічного університету спільно з фахівцем із…
3 Квітня 2025
Коли ви надягаєте одну шкарпетку на ліву ногу, інша шкарпетка…
3 Квітня 2025