Актуальні горизонти літературознавства: результати наукових секцій студентів і викладачів

Image

Admin

14 Травня 2025

 Б014 Середня освіта (Українська мова і література, англійська мова),
Б014 Середня освіта (англійська мова і зарубіжна література),
Б035 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька),
Кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства,
М035 Філологія,
Соціально-гуманітарний факультет (СГФ)
Наука
Наукові заходи

Травень у Бердянському державному педагогічному університеті щороку проходить під знаком інтенсивного наукового життя, адже саме в цей час відбувається Фестиваль науки БДПУ. Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства традиційно бере активну участь у заходах, гідно репрезентуючи свої наукові напрацювання.

13 травня в межах Фестивалю науки відбулися одразу два засідання наукових секцій. День розпочався зі студентської секції «Особливості літературознавчих досліджень на сучасному етапі», під час якої свої напрацювання представили як досвідчені учасники студентської науки, так і першокурсники, які, попри відсутність значного досвіду, продемонстрували самобутній підхід до аналізу української та зарубіжної літератури. Особливе зацікавлення аудиторії викликала тематична розмаїтість: обговорювалися як питання сучасної літератури, так і класичних та давніх текстів. Жваві обговорення та влучні запитання ще раз підтвердили наукову цінність і перспективність порушених тем.

Подякою ректора за найкращу студентську доповідь був відзначений здобувач 1 курсу другого рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Філологія (Українська мова та література)» Андріан Гаранджа. Подяки декана соціально-гуманітарного факультету отримали Альона Приходько (здобувачка 3 курсу освітньо-професійної програми «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)»), Наталя Панченко (здобувачка 2 курсу освітньо-професійної програми «Середня освіта (Англійська мова та література)»), Юлія Габрова (здобувачка 4 курсу, освітньо-професійної програми «Середня освіта (Українська мова і література)») та Микита Безмен (здобувач 1 курсу другого рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Філологія (Українська мова та література)»).

На цьому робота не закінчилася, а продовжилася у вигляді наукового семінару викладачів кафедри, на якому було обговорено актуальні проблеми української та зарубіжної літератури, новітні підходи до аналізу художніх творів і осмислення літературного процесу в контексті сучасних суспільних викликів. Учасники семінару поділилися науковими зацікавленнями, обговорили питання національної ідентичності в літературі, інтертекстуальності, а також порівняльного літературознавства.

Особливу увагу було приділено ролі літератури у формуванні критичного мислення та ціннісних орієнтирів молодого покоління. Семінар засвідчив важливість постійного фахового діалогу та взаємозбагачення між викладачами.

Тетяна Свіца, старший викладач
кафедри української та зарубіжної літератури
і порівняльного літературознавства

Викладачі

Сталий розвиток

Цінності

Викладачі

Сталий розвиток

Цінності

День студентської науки здобувачів вищої освіти спеціальності С4 Психологія

У межах Фестивалю науки-2025, який традиційно проходить в БДПУ до…

14 Травня 2025

Детальніше

Наука

Гуртки

Наукові заходи

Наука

Гуртки

Наукові заходи

LOGO-Alias: настільна гра на новий лад!

13 травня 2025 року в межах Фестивалю науки в Бердянському…

14 Травня 2025

Детальніше

Цінності

Співпраця

Цінності

Співпраця

Онлайн зустріч: Перетворення чи переродження? Як знайти себе та ресурс?

13.05.2025 о 14:00 відбувся онлайн захід за участі журналістки, співзасновниці…

14 Травня 2025

Детальніше

Конференції

Студентське життя

Наука

Конференції

Студентське життя

Наука

Дні науки на кафедрі біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації

13.05.2025 на кафедрі біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського…

14 Травня 2025

Детальніше