День пам’яток історії та культури

Image

Admin

21 Квітня 2024

Головні
БДПУ
ГЕФ
Освіта

Міжнародний день пам’яток і визначних місць – відзначається щороку 18 квітня. Рішення про вшановування дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році з ініціативи міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS). Важливо ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» (відповідно до Указу президента України від 23 серпня 1999 р. № 1062/99).

Український комітет міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць, є дорадчим органом ЮНЕСКО, та разом із міністерством культури України та Національною комісією ЮНЕСКО вирішує, зокрема, які об’єкти номінувати до Списку Всесвітньої Спадщини. На сьогодні у Списку перебувають 7 об’єктів, що приблизно становить 0,68% від загальної кількості об’єктів Світової спадщини у світі.

Україна – держава з багатовіковою історією та культурою. У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки – перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання . До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми, багато інших унікальних і архітектурних витворів мистецтва.

Студентська рада гуманітарно-економічного факультету організувала та провела захід під назвою «Сім чудес української архітектури», присвячений Міжнародному дню пам’яток і визначних місць. Упродовж вечора згадували міфи, містику та легенди, на які так багата наша історія, і архітектурні споруди зокрема. У центрі уваги були: Луцький замок та його привиди, прокляття Маріїнського палацу, містичний Тараканівський форт, Підгорецький замок та його «біла пані», легенда про кохання в Олеському замку, примара Острозького замку, легенда про колодяць замка Паланок.

Україна оповита своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам’ятки , але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію!

  За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Сталий розвиток

Студентське життя

Педагогічні інновації

Сталий розвиток

Студентське життя

Педагогічні інновації

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

Наука

Гендерна рівність

ARSDOCENDI

Наука

Гендерна рівність

ARSDOCENDI

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

М016 Спеціальна освіта

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

М016 Спеціальна освіта

Гостьові лекції

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше