History Week на гуманітарно-історичному факультеті

Image

Admin

2 Квітня 2024

Головні
БДПУ
ГЕФ
Освіта

Вже традиційно на гуманітарно-економічному факультеті в кінці березня проводиться Тиждень історії. Цього року організаторами заходу були студрада факультету та викладачі кафедри історії та філософії. Модератором заходу, як завжди,  виступив асистент кафедри історії та філософії – Дмитро Кіосов.

Перший день в межах History Week розпочався 25 березня з історичної вікторини. Наші студенти були активними, відповідаючи на питання з історії на онлайн платформі «Kahoot». Також студенти інших факультетів приєдналися до історичного квізу, де змогли відчути дух суперництва та позмагатися за перші місця в  історичному турнірі. Цікаві питання, новий формат та коментарі під час проведення квізу, наситили атмосферу початку  тижня.

Другий день Тижня історії ми провели на лекції Михайла Мордовського    (керівник мережі крафтових музеїв м. Запоріжжя)  на тему: “Крафтові музеї Запоріжжя, як новий формат у музейній практиці України”. Лекція дозволила студентам поглибити свої знання  та здійснити інтелектуальну подорож у світ нових та сучасних музеїв, які розвиваються у нас в Україні. Завдяки цій лекції студенти змогли ознайомитися з інноваційними підходами до організації музейних просторів, які базуються на концепції крафтових музеїв. Вони отримали унікальну можливість дослідити нові формати виставок, інтерактивність експозицій та методи розкриття історичних та культурних аспектів через сучасні технології.

Третій день Тижня історії провели у форматі дискусійного клубу “Undeground history” «Історик у постдеокупаційому просторі». Студенти говорили про роль історика у постдеокупаційному просторі. Тема дискусії, а саме роль історика у післявоєнному періоді, є особливо актуальною та важливою для розуміння сучасності.  Учасники активно обговорювали різні аспекти історії та її вплив на сучасне життя, а також розглядали виклики, з якими стикаються історики у сучасному світі. Дискусія  сприяла не лише обміну думками та ідеями між студентами, а й розвитку їхніх аналітичнного та критичного мислення. Такий формат допомагає студентам краще зрозуміти значення вивчення історії та його вплив на формування суспільства та громадянської свідомості. Студенти могли висловити свої думки щодо поточних дискусій та спробувати знайти спільне рішення або підхід до розв’язання проблем. Таким чином, дискусійний клуб “Underground history” не лише збагатив історичні знання студентів, але й сприяв їхньому особистісному розвитку, розширенню комунікаційних навичок та формуванню критичного мислення. Цей захід став важливим етапом у підготовці майбутніх істориків та відкрив нові горизонти для подальших досліджень та обговорень. Всі учасники заходу наголосили на тому, що потрібно проводити дискусійний клуб частіше. Такі теми є актуальним  в нашому сьогоденні і тому важливо обмінюватися думками. Адже нові думки та знання сприяють створенню нових цікавих проєктів між студентами та викладачами.

Продовжуючи History week, була організована лекція від Анни Малініної, завідувачки експозиційного відділу «Архітектура та побут сільської хати ХІХ століття історико-етнографічного регіону “Середня Наддніпрянщина”» (Національний музей народної архітектури та побуту України).

Лекція допомогла студентам уявити собі соціальний, економічний та культурний контекст того періоду, розглянути звичаї та традиції того часу, а також зрозуміти вплив історичних подій на життя селян. Лекція стала істотною складовою у вивченні історії та культури України, підкресливши важливість збереження національної спадщини та розуміння історичного контексту нашої країни. Традиційно після лекції студенти залишалися зацікавлені та активно ставили запитання, виявляючи бажання поглибити свої знання та відвідати музей особисто.

Завершився Тиждень історії церемонією посвяти першокурсників спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія в історики, яку ми традиційно проводили в стінах БДПУ. Ця подія стала чудовим завершенням інтенсивного тижня, наповненого захоплюючими заходами та неперевершиними лекціями. З вітальним словомдо студентів звернулася декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко, яка відзначила важливість заходу та побажала студентам не зупинятися на досягнутому, а продовжувати активно розвиватися та пізнавати світ історії. До привітань долучилися також інші викладачі гуманітарно-економічного факультету. Вони підкреслили значення вивчення історії як ключової складової гуманітарної освіти та висловили підтримку студентам у подальших зусиллях. Під час церемонії студентів, які проявили високу активність та здобули перші місця на історичному квізі, нагородили за активну участь у заходах. Це стало визнанням їхнього зусилля та заохоченням до подальших досягнень у вивченні історії.

Цікавий Тиждень історії на гуманітарно-економічному факультеті дійсно відкрив студентам широкі можливості для розвитку та вдосконалення. Події, які відбулися, сприяли не лише поглибленню знань з історії, а й активній взаємодії та обміну ідеями, що робить цей тиждень незабутнім досвідом для усіх учасників.

За матеріалами кафедри історії та філософії

Гостьові лекції

Гостьові лекції

Гостьова лекція «Міміко-жестове мовлення як альтернативний засіб спілкування»

1 квітня 2025 року відбулася гостьова лекція для здобувачів першого…

4 Квітня 2025

Детальніше

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Наукові заходи

Конференції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Наукові заходи

Конференції

Участь викладачів БДПУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психолінгвістичний та нейролінгвістичний підходи в логопедії: міждисциплінарний діалог»

31 березня 2025 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолінгвістичний та…

4 Квітня 2025

Детальніше

Наука

Б024 Хореографія

Б014 Середня освіта (Хореографія). Фітнес

Наука

Б024 Хореографія

Б014 Середня освіта (Хореографія). Фітнес

Академічна доброчесність: обов'язок чи вибір?  Студентські аргументи та дискусія в жвавих дебатах

3 квітня 2025 року для здобувачів вищої освіти факультету фізичного…

4 Квітня 2025

Детальніше

Гостьові лекції

Гостьові лекції

Гостьова лекція з логопедії

В умовах сьогодення, коли кількість випадків афазії зростає через наслідки…

4 Квітня 2025

Детальніше