ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі»

Image

Admin

21 Квітня 2025

Кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін,
Міжнародний відділ,
Факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв (ФППОМ)
Викладачі
Конференції
М014 Середня освіта (Музичне мистецтво)
Наука

17-18 квітня 2025 року кафедрою теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі». Науковий захід об’єднав більше 80 науковців (викладачів ЗВО, мистецьких закладів освіти, учителів ЗЗСО, керівників ПЗСО, здобувачів вищої освіти, аспірантів, фахівців-практиків) як України (Бердянськ, Запоріжжя, Дніпро, Київ, Чернівці, Рівне, Харків, Полтава, Кропивницький, Вінниця, Суми та ін.), так і Польщі, Італії, Чехії, Німеччини, Китаю. Конференцію було розпочато вшануванням хвилиною мовчання пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, та усіх тих людей, чиї життя забрала війна.

На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися Сичікова Яна Олександрівна, проректорка з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету, докторка технічних наук, професорка; Лесик Анжеліка Сергіївна, декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, кандидатка педагогічних наук, доцентка; Бузова Олена Дмитрівна, завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського педагогічного університету, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

У рамках проведення конференції науковці працювали за такими напрямами:

  • Актуальні дискурси методики викладання мистецтв: традиції та європейська інтеграція.
  • Міжкультурна комунікація та популяризація національно-патріотичних цінностей в умовах формальної, неформальної та інформальної мистецької освіти.
  • Сучасні аспекти розвитку цифрових технологій в мистецькій освіті.
  • Штучний інтелект та майбутнє мистецької освіти: теорія і практика.
  • Виконавська майстерність майбутнього вчителя мистецьких дисциплін.

Учасники конференції піднімали актуальні питання мистецько-педагогічної освіти, презентували досвід імплементації вітчизняної науки в закладах освіти Європейського Союзу та Китаю, розкрили сучасні підходи до методичної та практичної підготовки майбутніх учителів/викладачів, керівників музичних колективів, використання цифрових інструментів і штучного інтелекту в освітній процес тощо.

18 квітня учасники конференції в асинхронному режимі мали змогу долучитися до творчого івентпростору від кафедр університетів-співорганізаторів та учасників конференції.

Дякуємо за плідну наукову й творчу співпрацю нашим університетам-співорганізаторам, а також усім, хто мав можливість долучитися до Міжнародної науково-практичної конференції «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі» та підтримати незламний Бердянський державний педагогічний університет!

50% зібраних коштів перераховано на потреби ЗСУ.

Бузова Олена завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидатка педагогічних наук, доцентка та Омельченко Анетта кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін

Студентське життя

Волонтерство

Студентське життя

Волонтерство

Майстерність допомагати: завершення навчального року у Школі волонтерів

Упродовж 2024–2025 навчального року на кафедрі соціальної роботи та інклюзивної…

27 Червня 2025

Детальніше

Навчання і практика студентів спеціальності «Право» на базі Юридичної клініки «Кворум» БДПУ

Навчальна функція ЮК «Кворум» БДПУ спрямована на поглиблення теоретичних знань…

27 Червня 2025

Детальніше

Співпраця

Освітні технології

Роботодавці

Співпраця

Освітні технології

Роботодавці

Найвища кар’єрна сходинка – це коли тобі кажуть “дякую”

В умовах соціальної невизначеності базою виробничої практики здобувачів другого (магістерського)…

25 Червня 2025

Детальніше

Педагогічна практика

Педагогічна практика

Вчитель мистецтва – творча особистість!

Попри тривалі повітряні тривоги, постійні обстріли та жахіття війни здобувачі…

25 Червня 2025

Детальніше