П’ять років надзвичайних незабутніх вражень

Image

Admin

2 Січня 2013

Головні,
Мій БДПУ – життя моє!

Невблаганно швидко минає час. Дні змінюються ночами, неділі понеділками, а грудні січнями. Пливуть роки, залишаючи позаду радощі та смуток, удачі й негаразди. Та недобре скоро забувається, а в пам'яті карбуються найяскравіші моменти. На все життя залишили слід дні, коли на світ з’явилися мої діти. Таке враження, що це було ось-ось, два-три дні, ну, місяць тому. А дочці вже тринадцять… Нестерпним знаком береже пам’ять і перший робочий день, коли майбутні колеги з цікавістю розглядали молоду вчительку і шанобливо зверталися на "Ви" та "Віра Іванівна".

Як дивно, незвично і водночас гордо почувалася я в той час. Безтурботне, повне енергії і ентузіазму, безстрашне дівча, я в душі сміялася із того "Віра Іванівна", бо зовсім не сприймала себе дорослою настільки, щоб чути від сивих, досвідчених педагогів такого до себе ставлення.

А час спливав. Ейфорія швидко минула. І я, працюючи й далі в школі, через кілька років сама стала звертатися "Ви" та на ім’я по батькові уже до своїх колишніх учнів. Пройшло 16 років. Зі спеціаліста я "виросла" до вчителя вищої категорії. І що б не казали: що професія вчителя непрестижна, що у вчителів низька зарплата, що на сьогоднішній день вчитель не має ніякого авторитету ні у дітей, ні в батьків, ні у держави – я задоволена тим, що роблю. З дитячих років я мріяла вчити дітей і ніким більше себе не уявляла. І  рада, що стала таки вчителем. А остаточну крапку у правильності мого вибору поставили двоє викладачів нашого інституту: Л. О. Кондакова – перший декан філологічного факультету, та Г. Л. Токмань – викладач теорії літератури. Людмила Олександрівна показала, якими моральними якостями має бути наділений педагог. Вона розуміла усі наші бажання, старалася допомогти у труднощах і, можна сказати, замінила кожному матір. А Ганна Леонідівна бездоганним знанням свого предмета, умінням цікаво і нестандартно його подати та вимогливістю продемонструвала яскравий приклад того, як треба викладати.

Після  закінчення вишу у мене, як, напевно, у більшості студентів, була одна-єдина мрія: повернутися за студентську парту. Бодай на тиждень, нехай навіть на сесію. Але щоб ще хоч раз почути голоси улюблених лекторів, щоб ще хоч раз утекти з пари, хоч раз зайти з усіма одногрупниками до аудиторії. Проте… Ні. Не почую більше творів давньої літератури від О. Д. Харлан, не здаватиму екзамену з літератури ХХ ст. Н. Л. Анісімовій, не буду розбирати речень на семінарах З. І. Вовчок і не слухатиму про явища асиміляції на лекціях В. О. Юносової. Усе в минулому. І зрозуміло, що ніколи уже більше ті роки не повернуться, хоч як би хто не бажав цього. Це були чудові часи. П’ять років надзвичайних незабутніх вражень, що робили із простої наївної дітвори впевнених у собі, знаючих та всебічно розвинених юнаків та дівчат. І неабияка заслуга в цьому викладачів БДПІ. Це вони влили в наші душі, і мою зокрема, той еліксир, який допомагає тепер продовжувати таку нелегку, але таку потрібну справу. Я безмежно їм усім за це вдячна.

Віра Харів (Барнінець),

випускниця БДПІ 1996 року

Освітні технології

Б013 Початкова освіта. Практична психологія (СТН)

Б013 Початкова освіта

Освітні технології

Б013 Початкова освіта. Практична психологія (СТН)

Б013 Початкова освіта

Казка як інструмент психологічної підтримки: творчий проєкт від здобувачів вищої освіти

2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, яка є…

3 Квітня 2025

Детальніше

Популяризація науки

Наука

Співпраця

Популяризація науки

Наука

Співпраця

ШІ в академічному письмі: презентація дослідження

Науковиці Бердянського державного педагогічного університету проректорка з наукової роботи Яна Сичікова…

3 Квітня 2025

Детальніше

Академічна доброчесність

Наукометрія

Інноваційні технології

Академічна доброчесність

Наукометрія

Інноваційні технології

Zenodo, управління даними та відкрита наука: семінар від Сергія Назаровця

Науково-дослідна частина Бердянського державного педагогічного університету спільно з фахівцем із…

3 Квітня 2025

Детальніше

Б014 Середня освіта (фізика та астрономія)

Наука

Д014 Середня освіта (Фізика)

Б014 Середня освіта (фізика та астрономія)

Наука

Д014 Середня освіта (Фізика)

Квантова сплутаність, латинські квадрати і Ейлер: математичний міст між комбінаторикою і фізикою

Коли ви надягаєте одну шкарпетку на ліву ногу, інша шкарпетка…

3 Квітня 2025

Детальніше