Спроможність організацій громадянського суспільства надавати соціальні послуги

Image

Admin

8 Серпня 2024

Головні
БДПУ
Освіта
ФДССО

Поки триває вступна кампанія і сезон відпусток, викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти встигають і навчатися. Так, Алла Мельничук, асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти взяла участь у презентації результатів соціологічного дослідження «Зацікавленість і спроможність організацій громадянського суспільства надавати соціальні послуги», що створений Київським  міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ІСАР Єднання у партнерстві з Міністерством соціальної політики України.

Рівень фактичної залученості організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг коштом органів місцевого самоврядування або держави достатньо низький. Надання соціальних послуг за рахунок місцевого чи державного бюджету рідко розглядається ОГС, як перспективне джерело фінансування організації.

У презентації йдеться, що станом на кінець 2023 року у Державному реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг зареєстровано лише 525 ОГС (12 %) з-поміж 3491 надавача соціальних послуг, що складає 15% від загальної їх кількості, що є меншістю серед всіх надавачів соціальних послуг. За результатами опитування представників ОГС та волонтерських організацій/ініціатив, проведеного КМІС у 2022-2023 рр. на замовлення ІСАР Єднання, тільки  8% вказують, що надання соціальних послуг це один з пріоритетів їх діяльності, і тільки близько 3% зазначають, що надання соціальних послуг є одним із джерел фінансування їх організацій, а 10% активно діючих ОГС вважають – що їм слід розвивати такий напрям фінансування, як надання соціальних послуг.

Здебільшого ОГС надають перевагу отриманню грантів від міжнародних донорів з метою реалізації можливості провадити діяльність, пов’язану з наданням соціальних послуг. Майже 59% ОГС дотримуються думки, що варто розвивати міжнародні гранти як спосіб фінансування своєї діяльності.

В якості експертів/ок до дискусії було залучено:

  • Уляну Токарєву, заступницю Міністра соціальної політики України;
  • Тетяну Піку, координаторку програм у сфері захисту дитини, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ);
  • Ганну Котенко, виконавчу директорку БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»;
  • Ростислава Кіся, директора юридичного департаменту Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»; перелік доповнюється.

Ескпертна дискусія відбулась у партнерстві з Міністерством соціальної політики України. 

Інформація, отримана під час заходу, буде особливо цікава студентам та студенткам БДПУ, які проходять навчання за спеціальністю 231 Соціальна робота.

Інтеграція отриманих знань в навчальну програму відбудеться з врахуванням цілей сталого розвитку (ціль 8. Гідна праця та економічне зростання, ціль 11. Сталий розвиток міст та спільнот).

Наукометрія

Наука

Співпраця

Наукометрія

Наука

Співпраця

Віддалений доступ до Web of Science – наукова робота без обмежень

Наукова діяльність неможлива без доступу до актуальних ресурсів, особливо в…

23 Квітня 2025

Детальніше

Цінності

Мистецькі заходи

Цінності

Мистецькі заходи

Великодня культурно-мистецька толока у БДПУ 2025: традиції, творчість і натхнення онлайн

З 14 по 18 квітня в Бердянському державному педагогічному університеті…

22 Квітня 2025

Детальніше

Сталий розвиток

Можливості

Викладачі

Сталий розвиток

Можливості

Викладачі

БДПУ серед лідерів змін у вищій освіті: нові горизонти професійного розвитку

Бердянський державний педагогічний університет продовжує активно зміцнювати свої позиції серед…

22 Квітня 2025

Детальніше

Цінності

Б024 Хореографія

Мистецькі заходи

Цінності

Б024 Хореографія

Мистецькі заходи

Великодня мозаїка: вивчаємо, цінуємо, популяризуємо

18 квітня 2025 році кафедра хореографії та фітнесу Бердянського державного…

22 Квітня 2025

Детальніше