«Технології – це круто!» «Осіннє чаювання» зі студентами спеціаьності «трудове навчання та технології»

Image

Vlad Nedilko,

22 Листопада 2024

Факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти (ФФМКТО)
«Технології – це круто!»
Трудове навчання
ФФМКТО

Протягом двох місяців студенти другого курсу освітніх рівнів бакалавр та магістр спеціальності «Трудове навчання та технології» на навчальних дисциплінах «Стилі в креативному дизайні» та «Дизайн інтер’єрів» досліджували сучасні стилі, напрямки та види декоративно-ужиткового мистецтва й дизайну, вивчали унікальні технології ужиткового мистецтва.

Під керівництвом к.п.н., доцентки Юлії Бєлової-Олейник  це була справжня науково-дослідна робота, результатом якої стали написані тези доповідей та успішна участь в роботі  ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи» в м. Умані (10 жовтня 2024 року) і V Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні тенденції підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій, педагогів професійної освіти і фахівців образотворчого та декоративного мистецтва: теорія, досвід, проблеми» в м. Вінниці (31 жовтня 2024 року) наших талановитих дослідників.

Доповіді магістрантів Інни Бабченко (група м2т-з), Катерини Краєвської (група м2т-з), Інни Жук (група м2т), Юлія Мушкета (група м2т-з), Микити Астапова (група м2т-з) та Артема Бутенка (група м2т-з) були відмічені організаційними комітетами конференцій як найкращі доповіді. Ми дуже пишаємося нашими магістрантами!

Крім теоретичної, науково-дослідної діяльності здобувачі освіти других курсів виконували на вище згаданих дисциплінах й практичну частину – розробляли ескізи комплектів для сервірування чайної церемонії, технологічні карти на виготовлення елементів  дизайн-проєктів, підбирали матеріали для виготовлення виробів у традиціях апсайклінгу та, безпосередньо, власноруч виконували дизайн-об’єкти за розробленими ескізами та технологічними картами.

І до міжнародного Дня студентів наші дизайнери презентували проєкт «Осіннє чаювання», в якому показали, як із підручних матеріалів, що вже колись вживалися можна виготовити дизайнерські вироби: таці, кошики, кільця для складання серветок, серветниці, цукерниці, вази або підсвічники. Перераховані шедеври були виготовлені із споживаного паперу, коробок з-під взуття, картону, деревини, глини, текстилю та вторинних в’язальних  ниток й мотузок та декоровані природним матеріалом, який подарувала осінь – шипшиною, калиною, горобиною, різнокольоровим листям, каштанами, жолудями та сухоквітами й фруктами. А техніки декоративно-ужиткового мистецтва, які були використані технологами для втілення у життя своїх задумів стали: паперове лозоплетіння, пейп-арт, квіллінг, елементи карвінгу, стрейч-арт, видовбування деревини, скраб-букінг, плетіння з соломки, аплікація сухими квітами, ліпка з глини, в’язання гачком по фанері, в’язання руками тощо.

Студентів групи М2Т: Ірину Жук, Юлія Мушкета, Артема Бутенка, Астапова Микиту, Іванченка Андрія, Твердохліба Анатолія, Чечету Олексія; М2Т-з: Бабченко Інну, 4Т: Трегуб Ганну; с2Т: Пакіну Ірину, Мельничука Дмитра, Шпака Дмитра; 2Т: Мар’їна Дмитра, Ляш Анастасію, Яроповнецького Олександра, Титар Олену, Валерію Курочку; с2т-з та 2т-з: Ткач Катерину, Іванову Ірину, Лобань Юлію, Зленко Вікторію, Назаренко Оксану, Варгу Тамілу Василинець Крістіну та Чуб Вікторію нагородила декан факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Вікторія Жигірь “за внесок у розвиток та збереження традицій декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну”.

Хто хоче завітати на чай або каву до нашої дружньої технологічної родини, заходьте за посиланням https://youtu.be/sWcCRcdbFN0?feature=shared  і Ви зможете насолодитися візуалізацією нашого проєкту «Осіннє чаювання».

К.п.н., доцентка кафедри професійної освіти та технологій

 Юлія Бєлова-Олейник

Освітні технології

Цінності

Викладачі

Освітні технології

Цінності

Викладачі

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

Викладачі

Підвищення кваліфікації

ARSDOCENDI

Викладачі

Підвищення кваліфікації

ARSDOCENDI

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

Співпраця

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

М016 Спеціальна освіта

Співпраця

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

М016 Спеціальна освіта

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше