Трансформаційні сенси реформи НУШ і провідництво вчителя

Image

Admin

25 Квітня 2025

Головні,
Кафедра педагогіки,
Факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв (ФППОМ)
Б013 Початкова освіта
Б013 Початкова освіта. Англійська мова (СТН)
Б013 Початкова освіта. Інформатика (СТН)
Б013 Початкова освіта. Практична психологія (СТН)
Викладачі
Д011 Освітні, педагогічні науки PhD
М013 Початкова освіта
Можливості
НУШ

16 квітня 2025 року у Бердянському державному педагогічному університеті відбулася онлайн-зустріч із Лілією Гриневич – однією з ключових реформаторок української освіти, кандидаткою педагогічних наук, міністеркою освіти і науки України (2016–2019), ініціаторкою низки освітніх реформ, серед яких – впровадження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), ухвалення нового Закону України «Про вищу освіту» та запуск масштабної реформи «Нова українська школа» (НУШ).

Захід був організований кафедрою педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ. Модерував подію Микола Оверченко, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки (наукова керівниця – професорка Надія Вєнцева).

Тема зустрічі «Трансформаційні сенси реформи НУШ і провідництво вчителя» – викликала жвавий інтерес у представників університетської спільноти. У заході взяли участь науково-педагогічні працівники, адміністрація ЗВО, здобувачі вищої освіти, гості, що свідчить про широку зацікавленість у стратегічному розвитку української освіти.

Під час виступу Лілія Гриневич окреслила ключові етапи впровадження реформи «Нова українська школа», звернувши особливу увагу на нову роль учителя як лідера змін. Вона наголосила, що саме педагог стає центральною фігурою трансформацій, і від його готовності до змін залежить якість освіти в майбутньому: «Учитель – це не лише провідник знань, а й провідник сенсів, носій довіри й драйвер позитивних змін. Саме тому реформа починається з учителя, з його підтримки, розвитку й визнання».

Учасники зустрічі ставили питання щодо реалізації реформи НУШ у школах, цікавилися механізмами професійного розвитку педагогів, адаптації освітньої політики до умов воєнного стану, а також – викликів цифровізації освіти. Відбулася жвава дискусія про шляхи налагодження ефективної комунікації між державними органами та педагогічною спільнотою, необхідність включення молодих фахівців до формування політик.

Онлайн-зустріч стала не лише інтелектуальним діалогом, а й важливою професійною подією, що підкреслила значення міжособистісного зв’язку між тими, хто формує освітнє середовище. Проведений захід пройшов в атмосфері натхнення, глибоких роздумів, а головним меседжем звучала спільна мета – зробити українську освіту інклюзивною, якісною та людяною.

Щиро дякуємо пані Лілії Гриневич за її час, відкритість і готовність ділитися досвідом, а всім учасникам – за активність, влучні запитання та щиру зацікавленість у розвитку національної освіти.

За матеріалами кафедри педагогіки

М014 Середня освіта (фізика та астрономія)

Стейкхолдери

Б014 Середня освіта (фізика та астрономія)

М014 Середня освіта (фізика та астрономія)

Стейкхолдери

Б014 Середня освіта (фізика та астрономія)

Зустріч гарантів ОПП cпеціальності «Середня освіта» факультету ФМКТО зі стейкхолдерами

24 квітня відбулася зустріч членів робочих груп освітньо-професійних програм підготовки…

25 Квітня 2025

Детальніше

Популяризація науки

Конкурси

Викладачі

Популяризація науки

Конкурси

Викладачі

Всеукраїнський студентський професійний творчий конкурс наукових робіт зі спеціальності «Середня освіта (Технології)»

16 квітня 2025 року на факультеті математики, природничих наук та…

25 Квітня 2025

Детальніше

Б012 Дошкільна освіта та логопедія

Конференції

Креативний розвиток

Б012 Дошкільна освіта та логопедія

Конференції

Креативний розвиток

Практика завершилась — досвід залишився

23.04.2025 р. у здобувачів вищої освіти 403ДО групи спеціальності 012…

25 Квітня 2025

Детальніше

Викладачі

Наука

Освітні технології

Викладачі

Наука

Освітні технології

Здобувачі ФДССО— за чесну науку!

24.04.2025 р. здобувачі спеціальності 016 Спеціальна освіта 2 та 3…

25 Квітня 2025

Детальніше