Запрошуємо всіх небайдужих долучитися та підтримати розвиток молодіжної культури, науки і спорту Запорізького регіону.
Admin
14 Лютого 2025
Іноземний досвід у сучасному хореографічному мистецтві є дуже важливим компонентом підготовки майбутніх фахівців у закладі вищої освіти. Вивчення різних підходів до викладання танцю, ознайомлення з методиками й практиками зарубіжних педагогів сприяють професійному зростанню студентів-хореографів.
12 лютого 2024 року в Бердянському державному педагогічному університеті відбулася гостьова практика від танцівниці, мисткині, перформерки, діячки сучасної хореографії, представниці німецького університету мистецтв Фолькванг, організована завідувачкою кафедри хореографії та фітнесу Юлією Тараненко й викладачкою кафедри Юлією Скибою.
Галина Щупак має досвід танцівниці в театрі сучасного танцю Tilo, на резиденції при Вупператальському театрі танцю Піни Бауш (виставі VONA режисера і хореографа Райнера Бера (2022)). Працювала в колаборації з Райнером Бером (соло «Keep Breathing» в 2022 р.), соло «Вовче серце» в 2023 р. Наразі вона здобуває ступінь магістра танцювальної інтерпретації у Folkwang University в Німеччині, де має можливість поглибити свої знання про танець та рух. Її останній сольний проект «Поле / Ранкова Леді» був створений у 2024 році з режисером та хореографом Райнером Бером в рамках грантової програми Per Forma, яку здійснює платформа Kyiv Contemporary Music Days за підтримки Performing Arts Fund NL та Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів для розвитку сектору перформативних мистецтв в Україні.
Як ініціаторка та організаторка, Галина провела кілька значних заходів. У 2023 році вона організувала п’ятиденні майстер-класи німецького хореографа Райнера Бера для танцівників і акторів у Львові та Києві. У 2024 році Галина ініціювала проект «Коли цвіте полин» у Львівському академічному театрі імені Леся Курбаса та виконувала роль асистентки хореографа Райнера Бера.
Як викладачка, Галина Щупак провела ряд освітніх майстер-класів, в тому числі і триденні майстер-класи «Знайомство з методом Курта Йосса і Зігурда Лідера» в рамках освітньої програми для танцівників від Платформи сучасного танцю України за підтримки УКФ у Києві, у яких брала участь доцентка кафедри хореографії та фітнесу Юлія Тараненко. Завдяки подальшій співпраці й виникла ідея гостьової практики в дистанційному режими для майбутніх бакалаврів хореографії БДПУ.
Студенти із зацікавленням сприймали інформацію, відтворювали рухи, захоплюючись пластикою тіла та вмінням працювати з простором. Ця гостьова зустріч для здобувачів вищої освіти спеціальності 024 Хореографія стала натхненною для подальшого професійного зростання в хореографічному мистецтві та мотиваційною для навчання в університеті, допомогла розширити їхні творчі горизонти та розвинути необхідні навички для майбутньої діяльності. Наприкінці майбутні хореографи розповіли про свої відчуття та враження від практики, поспілкувалися про особливості викладання хореографії в Німеччині та в Україні, подякували за безцінний досвід.
Таким чином, гостьова практика є ефективним інструментом для професійного розвитку майбутніх хореографів, допомагаючи їм не лише здобути нові знання й навички, а й знайти власний творчий почерк у багатогранному світі сучасного танцю.
Статтю підготувала доц. Юлія Тараненко
З 14 по 18 квітня в Бердянському державному педагогічному університеті…
22 Квітня 2025
Бердянський державний педагогічний університет продовжує активно зміцнювати свої позиції серед…
22 Квітня 2025
18 квітня 2025 році кафедра хореографії та фітнесу Бердянського державного…
22 Квітня 2025
У цьому випуску говоримо про БДПУ із ректором Ігорем Богдановим: університет…
22 Квітня 2025