Я – тьютор дитини з особливими потребами

Image

Vlad Nedilko,

2 Грудня 2024

Кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти
ФДССО

Завершення навчального семестру – це період підведення підсумків, прогнозування необхідних корективів, удосконалення освітнього процесу. У відповідності до Стратегії Розвитку БДПУ викладачі та  здобувачі вищої освіти  впроваджують модель підготовки фахівця на засадах і принципах інноваційності, толерантності, професійної компетентності, соціальної відповідальності.

У рамках вивчення освітньої компоненти «Проєктування та організація інклюзивного середовища» (викладач: Наталя Захарова, кандидат педагогічних наук, доцент) освітня діяльність здобувачів академічної групи М12СР зосереджувалися на засвоєнні різних програмових завдань: основи проектування і функціонування інклюзивного середовища закладу освіти; формування готовності магістра до професійної діяльності, партнерської взаємодії з гетерогенними групами в інклюзивному освітньому просторі; професійно-особистісний розвиток фахівця тощо.

Одним із актуальних прикладних напрямів сучасної освітньої інклюзії здобувачі визнали реалізацію системи тьоторства як організованої форми індивідуальної підтримки учня з особливими освітніми потребами, допомога дитині досягати максимальних навчальних результатів, розвивати свої здібності та соціалізуватися.

Посада асистента вчителя в закладах освіти вже активно реалізується; впровадження ж посади асистента дитини є на часі, проте ускладнюється сучасною ситуацією та потребою створення безпечного освітнього простору для дітей у багатьох регіонах України.

Але за душу бере розуміння та ставлення до соціально значущої діяльності асистента вчителя й асистента дитини наших здобувачів, які опановують професію педагога соціального та соціального працівника як провідного фокусу освітньо-професійної програми 231 Соціальна робота «Соціальна педагогіка».

З дозволу здобувачів пропоную фрагменти есе на тему: «Я – тьютор дитини з особливими освітніми потребами».

  •   «.. Я знаю, що бути тьютором дитини з особливими освітніми потребами – це не лише робота, це покликання. Це можливість змінити життя дитини, дати їй можливість відчути радість і досягти успіху в тому, що вона робить. Я мрію про той день, коли кожна дитина зможе впевнено сказати: «Я можу це зробити!». Я спостерігаю за прогресом і відчуваю гордість за кожен маленький крок, який вона робить. З кожним днем дитина стає впевненішою у своїх силах, і я щаслива, що можу бути тут, щоб підтримати її на цьому шляху. Я – тьютор дитини з особливими освітніми потребами, і це – одна з найважливіших ролей у моєму житті» (Л.К.).
  • «…Коли я бачу, як мій учень робить хоча б найменші кроки вперед, як він починає взаємодіяти з іншими дітьми, чи як захоплено працює над своїми завданнями, я розумію, що моя робота не марна. Ми разом формуємо його унікальний шлях до пізнання світу і відкриваємо його можливості для особистісного зростання. Це мотивує мене до подальших зусиль, до навчання новим методам і технікам, до співпраці з педагогами і батьками, щоб реалізувати усі можливості дитини» (Ганна Г.).
  • «…Тьюторство – це подорож у світ, де кожна дитина – це маленьке сонце, яке світить своїм унікальним світлом. Я обрала цю стежку, бо бачу в ній можливість змінити життя не тільки дитини, а й її родини, та й власне життя. Я вчуся разом з ними, розширюючи свої знання про особливості кожної дитини. Маленькі дитячі перемоги наповнюють мене радістю і дають сили рухатися далі (О.Ф.).

Бути впевненим у важливості своєї роботи— це велика відповідальність і безцінний досвід. Це рутинна педагогічна  праця над тим, щоб дитина отримала доступ до знань, спілкування, соціалізації взагалі. І кожен наш студент/ка, впевнений/на, що дитини має бути незалежною від особливостей, мати право на повноцінне дитяче життя й успішне майбутнє, а наша місія – допомагати в цьому кожному і кожній, бо я – тьютор дитини з особливими освітніми потребами.

За матеріалами

кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти

Б231 Соціальна робота та практична психологія

Б231 Соціальна робота та соціальна педагогіка

Педагогічна практика

Б231 Соціальна робота та практична психологія

Б231 Соціальна робота та соціальна педагогіка

Педагогічна практика

Робота з дітьми та молоддю та обмін досвідом в межах соціально-виховної практики

В межах соціально-виховної виробничої практики здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої…

30 Квітня 2025

Детальніше

Наука

Викладачі

Конференції

Наука

Викладачі

Конференції

Три голоси про гендер у науці: науковці БДПУ на вебінарі про гендерний вимір інновацій

У межах дводенного вебінару “Gender dimension in research and innovation”…

30 Квітня 2025

Детальніше

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Логоритміка - практичний досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

Гостьові лекції з освітньої компоненти «Логоритміка та ігри в логопедичній…

29 Квітня 2025

Детальніше

Викладачі

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Викладачі

Б016 Логопедія. Спеціальна психологія

Гостьові лекції

Гостьова лекція як простір для обміну ідеями та досвідом

23 квітня 2025 року декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної…

29 Квітня 2025

Детальніше